Optická síť

fotkyfoto_50439896_xs_mirror_hPřipojte se rychlostí světla – přes optickou síť LysaFree a získejte přístup k počítačové síti a IP televizi (IPTV).

Rychlost připojení až 100 Mb/s v obou směrech, bez datových limitů a omezení. Připojte se také!
Aktuálně je optická síť dostupná pro více než 1 000 domácností v Lysé. Pokrytí stále rozšiřujeme – ověřte si dostupnost zde!
Provozujeme vlastní optickou přístupovou síť, která pokrývá bytové domy a rodinné domy, taktéž jsou připojeny významné budovy v Lysé. Optické trasy jsou budovány systémem mikrotrubiček a kabely se singlemode vlákny. To nám umožňuje již nyní provozovat spoje o kapacitě 1 Gbit/s, v budoucnu lze tuto kapacitu téměř neomezeně škálovat. Díky vlastnímu zařízení pro zafukování kabelů a svářečce optických vláken jsme při výstavbě sítě soběstační.

Připojení koncových uživatelů je realizováno dvěma způsoby:

  • FTTB – fiber to the building – optický kabel do domu, dále rozvody metalickým kabelem k jednotlivým bytům – typicky bytové domy, paneláky,
  • FTTH – fiber to the home – optický kabel do rodinného domu.

Informace k průběhu a vytýčení podzemních vedení telekomunikačních sítí
Žádosti o informace zasílejte na naší adresu: Dvořákova 1184, Lysá nad Labem, 289 22 nebo e-mailem: jakub@lysafree.net.

Rozšiřování optické přístupové sítě – chcete připojit?
Optická síť LysaFree se stále rozrůstá. Mimo vlastních stavebních akcí spolupracujeme s městem a dalšími stavebníky a využíváme rekonstrukce a novostavby inženýrských a dopravních staveb k pokládce chrániček pro optický kabel. Takto jsme již realizovali několik tras a také jsme připravili chráničky pro spoustu nových stavebních pozemků a nových bytových domů. Tyto rozšíření optiky buduje LysaFree na vlastní náklady. Tím se spolupráce s námi stává zajímavá pro většinu stavebníků, bez dalších nákladu si můžou zajistit pokrytí optickou sítí a tím zajistit pro své pozemky nebo stavby lepší občanskou vybavenost a pro budoucí kupce jistě vyšší atraktivitu. Pokud máte zájem o bližší informace o možné spolupráci, kontaktujte nás na zajemci@lysafree.net.